Bizi takip edin

Kripto Para

Bitcoin Can Aldı

jack

Tarihinde

Abone Ol 
bitcoin can aldi

Evet bugün haberlerde böyle bir başlık gördüm ve dolandırılma olayıdır diye ayrıca clickbait diyerekten okumadım. Sonra ana haberlerde gerçekten Antalya‘da bir kişinin ailesini katlettikten sona kendi canına kıydığını görünce şok geçirdim.

Aslında ailenin veya habercilerin bitcoin dedi sanal para borsasındaki işlem gören her birimi ifade ediyor. Ama ülkemiz her sanal parayı bitcoin diye isimlendirdiği için böyle bir yanlış ifade var. Neyse ülke olarak bu sanal para işine de kolay yoldan para kazanmak gözüyle baktığımız için bu tür sonuçların ne ilki nede sonu olacak gibi.

Kripto Para Hayatımızı Tehlikeyemi Atıyor

Sosyal ağlarda ‘’ elimde 300 tl var ne alim’’ ‘’ elimde 100.000 tl var 2 günde iki katı yapmam lazım ne alim ‘’ öğrenciyim elimdekini 10 katlamam lazım ‘’ vb. milyonlarca soru var. Hepsine gülüyorum açıkçası… Her zaman derim beleş peynir fare kapanında bulunur. Eğer bu işlerden anlamıyorsanız analiz yapamıyorsanız, dünyayı takip edemiyorsanız ve en önemlisi sabrınız yoksa bu işe girmememiz sizin için iyi olacaktır. Bill Gates ‘tin dediği gibi ‘’ Elon Musk kadar paranız yoksa bu işe girmeyin’’

Bitcoin Çakılırsa Neler Olacak

Eğer paranız yoksa ve bu işte kaybederseniz haberlere çıkarsınız. Bu arkadaş ilk önce ufak ufak girmiştir sonra tüm kazancını koymuştur. Nite kinde öyle olmuş, ilk önce tam 250 bin tl kaybetmiş bu arkadaş daha sonra arabasını satıp oradan gelen 65 bin tl ‘yi de kaybetmiş. O da yetmemiş arkadaşından 35 bin tl almış onuda kaybetmiş. Bunlar size uzak gelebilir ama emin olun çevrenizde bitcoin’e para yatırmış bakkal, amca, teyze görebilirsiniz. Bu tür haberlerin artacağını düşünüyorum. Şu an piyasalar yükselişte olduğu için batanlar ufaklar. Eğer bitcoin çakılırsa birçok kişi bunalıma girecektir.

Bunalıma ülkece gireceğiz gibi. Sebebi sanal borsada maşallah Avrupa’da 1, Dünya’da ise 4. ‘yüz. Her zamanki gibi ayarımız yok. 😊 Şunu tavsiye ediyorum arkadaşlara sanal para işini kolay yoldan para kazanmak olarak görmeyin. Kendinizi geliştirin ve gerekli yerlerde alım ve satım yapın. Bunlar içinde sabırlı olmanız lazım. Kendinizi geliştirmek için kişisel blog sayfalarını takip edin.

Kripto Para

Kripto Para Piyasası Apple’ın Değerine Ulaştı

yasemin

Tarihinde

Cryptocurrency

Hafta başı itibariyle Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerinin fiyatlarındaki inanılmaz artış nedeniyle, kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri Apple‘ın piyasa değerine eşdeğer 2 trilyon dolara ulaştı. ABD hisse senetlerinin Pazartesi günü yerel saatle kapanmasıyla birlikte Apple‘ın piyasa değeri 2,11 trilyon dolara ulaştı.

2021 Ocak ayında, Bitcoin‘in fiyatı yaklaşık 33.000 dolarken ilk kez 1 trilyon doları aştı. 2021 Mart ayı sonu itibariyle tüm kripto para birimlerinin piyasa değeri 1.99 trilyon dolara yükseldi. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinin, Cryptocurrency web sitesinden alınan verilere göre 2,01 trilyon dolar olduğunu gösteriyor.

Bitcoin Ocak 33K

Bitcoin Ocak 33K

Amerikanın önde gelen ödeme şirketlerinden PayPal ve Visa son aylarda kripto para birimlerini aktif olarak desteklemesi Bitcoin ve Ethereum fiyatlarının güçlü bir şekilde toparlanmasına ve rekor seviyeye ulaşmasına neden oldu.

24 saatte Bicoin’de neler oldu?

Bitcoin‘in şuanki değeri; Cryptocurrency.com.tr web sitesinden alınan verilere göre, fiyatının 57.357 dolar olduğunu ve piyasa değeri yaklaşık 905.608 milyar dolar olduğunu gösteriyor. Bitcoin‘in son 24 saatteki en yüksek fiyatı 58.962 dolar ve en düşük fiyatı 56.966 dolarda olduğu gözleniyor.

Cryptocurrency.com.tr

Cryptocurrency.com.tr

Geçen Cuma, Ethereum ‘un fiyatı 2144,04 ABD doları ile rekor seviyeye ulaştı, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum ‘un fiyatı % 1,3 artarak 2130 ABD dolarına ve piyasa değeri 189 milyar ABD dolarına yükseldi.

2021 Yılı  başından bugüne kripto para birimleri değeri; Ethereum ’un fiyatı yaklaşık % 190’dan fazla artarken, Bitcoin fiyatı % 100 arttı. Ülkemizdede kripto paralara çok ciddi bir rağbet var. Hükümetin bu konuda bir çalışması olduğu biliniyor, yakın bir gelecekte kripto paralara vergi gelmesi bekleniyor.

Okumaya devam et

Trending