Bizi takip edin

Girişim

Şubesiz Bankacılık Lisansına Doğru

Tarihinde

Abone Ol 

Avrupa’da çok uzun süredir uygulanan “dijital bankacılık lisansı” artık ülkemizde de verilmeye başlanacak. Kısa bir süre önce açıklanan Ekonomi Reform Paketi ile ilk sinyallerini aldığımız dijital bankacılık lisansı sektör içinde çok olumlu etkiler bırakacağa benziyor. Peki ama bu ne anlama gelmekte? Şubesiz bankacılık lisansına doğru. Sizin için detaylıca araştırdık…

Şubesiz Bankacılık Lisansına Doğru

Şubesiz Bankacılık Ne Anlama Geliyor

Daha önceleri kısmen de olsa uyguladığımız ve birkaç bankanın dijitalleşen bankacılık örneği ile karşımıza çıktığı bir “yeni nesil bankacılık” anlayışına şubesiz bankacılık denmektedir. Normal bankalara oranla daha ekonomik maliyet ve online hizmet sunduğu için pek çok kullanıcı tarafından aktif olarak tercih edileceği düşünülmektedir.

Lisans Nasıl Alınacak

Şubesiz bankacılık lisansını almak için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından belirlenen kuralları karşılama şartı gerekmektedir. Şu an için net bir bilgi yer almadığı için yorum yapmak çok zor görünüyor. Yakın bir gelecekte online bankacılık lisansı hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak mümkün olacaktır. Yalnız şimdiden normal bir bankaya kıyasla son derece farklı şartlara sahip olacağına kesin gözüyle bakabiliriz.

Hangi Ülkeler Bu Düzenlemeyi Yaptı

Pek çok Avrupa ülkesinde şubesiz bankacılık henüz uygulamaya geçmedi. Bu konuda Avrupa’nın öncü kuruluşları arasında hiç şüphesiz İngiltere ilk sırada yer almakta, bunun dışında Doğu Asya ülkeleri de şubesiz bankacılık konusunda bir hayli tecrübeli görünüyor. Ülkemizin bu konuda tam zamanında bir adım attığının altını çizebiliriz.

Zamanı Geldikçe Bilgilendirme Yapılacaktır

Bizler zamanı geldikçe şubesiz bankacılık hakkında detaylı bilgilendirmelere yer vermeye devam edeceğiz. Daha detaylı bir şekilde bilgi sahibi olmak için bizi takip edebilirsiniz. Şubesiz bankacılık online ve hızlı hizmet anlamına geldiği için özellikle genç nesil tarafından çok sık tercih edileceğe benziyor.

Yakın bir gelecekte bu konunun detayları üzerine daha çok konuşacağa benziyoruz.

Girişim

Lei Jun: Xiaomi için Savaşmaya Hazırım!

yasemin

Tarihinde

Xiaomi Elektrikli Araç

30 Mart’ta Xiaomi Group, elektrikli araç üreteceklerini ve bu kurulacak olan şirketin hisselerinin tamamına Xiaomi‘nin sahip olduğu bir yan kuruluş kurmayı planladıklarını duyurdu. Aldıkları ilk yatırımın 10 milyar RMB olduğunu ve yatırımın 10 yıl içinde 10 milyar ADB doları na ulaşacağını açıkladı. Xiaomi Group CEO‘su Lei Jun, aynı zamanda elektrikli araç işinin de başında CEO olarak görev yapmaya devam edeceği açıklandı.

Lei Jun Xiaomi

Lei Jun Xiaomi

Lei Jun, elektrikli araç üretiminin de başında bulunmaktan hissettiği duyguları şu söyleriyle ifade etti.

“Bu sefer bizzat takıma liderlik edeceğim, bu hayatımdaki son büyük girişimcilik projesi olacak. Bu kararın ne anlama geldiğini çok iyi biliyorum. Hayatımın tüm itibarına bahse girmeye, onu tekrar savaş alanına koymaya ve Xiaomi için savaşmaya hazırım!”

Xiaomi’nin önümüzdeki  günlerde üretim yeri ve üretim takvimi çalışması hakkında yapacağı açıklaması merakla bekleniyor. Yoksa Çin’de Tesla‘nın sonu geliyor mu hep beraber göreceğiz.

Okumaya devam et

Girişim

Finans Borsası Altın Borsa Döviz ve Kripto Para Haberleri

jack

Tarihinde

Yazar

finans-borsasi

FinansBorsasi.com finans piyasaları ile ilgili bütün verileri ve haberleri anlık olarak okuyucularına duyurmak için çalışmaktadır. Sitemizde güncel döviz kurlarından, hisse senedi fiyatlarına, ons altın fiyatlarından kripto para kurlarına kadar tüm verileri görebilirsiniz. Ayrıca, dilediğiniz finans aracının detaylarına girerek teknik ve temel analizlerini yapabilirsiniz. Bu sayede yapacağınız yatırımdan daha çok kazanç elde edebilir ve olası zararlardan kurtulabilirsiniz.

Bütün Kredi Seçeneklerine Ulaşın. 

Kredi çekmek istiyorsanız ana sayfamızda bulunan ihtiyaç, konut, taşıt ve kobi kredisi seçeneklerinden en uygun kredi seçeneğine tek tıklama ile bütün bankaların kredi seçeneklerine ulaşabilir ve müracaat sayfasına ulaşabilirsiniz. Karşılaştırma seçeneği ile 2 yada 3 banka kredisi arasında kaldığınızda detaylıca karşılaştırıp maliyetler ile ilgili detaylı bilgiler alabilirsiniz. Kripto para sayfamızdan istediğiniz kripto paraya tıklayarak güncel fiyatını, teknik analizini ve diğer kripto paralar ile olan kur değişimlerini görebilirsiniz. Canlı sohbet sayesinde yorum yazdığınız finans aracı ile alakalı olarak diğer yatırımcılar ile fikir alışverişi yapabilir, onların teknik ve temel bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

FinansBorsasi

Bir tıkla Canlı Borsa

Canlı Borsa ekranı sayesinde Borsa İstanbul (BİST) işlem gören hisselerin tamamını tek ekranda fiyatlarını, yüzdesel değişimlerini görebilirsiniz. Böylece siz belli hisse senetlerine odaklanmış olsanız dahi Canlı Borsa sayfasında diğer hisse senetlerini de görerek olası ihtimalleri görebilir. Alış ve satış işlemleriniz için hızlı karar alabilirsiniz. Döviz sayfamızda tüm majör para birimlerinin TL olarak alış satış rakamları ile yüzdesel değişimlerini 5 gün 24 saat anlık takip edebilirsiniz.

Canlı Döviz

Ayrıca, döviz hesapla ile bir dövizin diğer döviz karşılıklarını görebilir ve anlık yüzdesel değişimleri anlık olarak takip edebilirsiniz. Forex ile ilgilenenler pariteler sayfamızda dövizlerin birbiri ile detaylı karşılaştırmasına ulaşarak temel analiz, ekonomik takvim ile kısa ve orta vadede beklenen finansal gelişmeleri inceleyerek temel analiz yapma imkanı bulmaktadır.

Finansborsasi.com hangi finansal araçlar ile ilgileniyorsanız onunla ilgili detaylı teknik ve temel analiz yapabileceğiniz, en son haberler ve değişimlerden haberdar olmanızı sağlayarak finansal kazançlarınızın artmasına yardımcı olmaktadır.

Okumaya devam et

Girişim

PC.net.tr ‘ye Bakmadan Bilgisayar Almayın

jack

Tarihinde

Yazar

computer-board

Gelişen teknoloji ile bir oda büyüklüğündeki bilgisayarlar neredeyse cebe sığacak kadar küçüldü. Teknolojinin bu kadar hızlı gelişmesi ile her evde bir belki de iki bilgisayar bulunur duruma geldi. Sizde yeni bir bilgisayar alma arefesindeyseniz nasıl bir bilgisayar alacağınıza henüz karar vermediyseniz pc.net.tr internet sitesine uğramalısınız.

Pc.net.tr ile aradığınız bilgisayarı, ihtiyacınız olan özellikleri nokta atışı olarak belirleyebilirsiniz. Maalesef ki bir çok kullanıcı ihtiyacı olmayan özelliklere fazladan ücret ödemekte ve hiç kullanmayacakları bir çok özelliği olan bir bilgisayar almakta. Bunun en büyük örneği ise hiç oyun oynamayacak birinin yüksek donanım özelliklerine sahip bir oyun bilgisayarı alması denilebilir.

Bilgisayar Özellikleri

Pc.net.tr ile aradığınız, incelediğiniz, almayı düşündüğünüz bilgisayarın tüm özelliklerini detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. İşlemcisinden ekran kartına, sabit diskinden bellek miktarına kadar en ince ayrıntısıyla analiz edebilirsiniz. İki bilgisayar arasında bu iki bilgisayarı yan yana kıyaslayabilir ve hangisinin ihtiyacınıza daha uygun olduğuna karar verebilirsiniz. Hatta ikiden fazla bilgisayarı kıyaslama özelliği ile pc.net.tr tam sizin ihtiyacınızı giderecektir.

Aradığınız bilgisayarı bulduğunuzda fiyat kıyaslamaları ile bütçenize uygunluğunu kontrol edebileceğiniz gibi kullanıcı yorumlarını okuyarak genel olarak bilgisayardan memnuniyet oranı hakkında fikir edinebilir ve karar vermenizde size yardımcı olacak birçok bilgiyi edinebilirsiniz.

Donanım ve Yazılım

Sadece masaüstü veya dizüstü bilgisayar olarak değil tekil olarak donanım ve yazılımsal konularda da aradığınızı bulabileceksiniz. Masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızda donanım değiştirmek, yeni donanım ekleyerek bilgisayarınızın gücüne güç katmak isteyip hangi donanımın bilgisayarınıza uygun olduğunu tespit edemiyorsanız pc.net.tr sitesi sizelere yardımcı olacaktır. Bu site ile donanımsal uyumsuzluk olmaması için tüm bilgiyi edinebileceksiniz.

pc.net.tr-logo
Windows dahil olmak üzere yazılımsal sıkıntılar her zaman ortaya çıkmaktadır. Türkçe kaynakların azlığı nedeniyle bazı yazılım sorunlarında yabancı kaynakları araştırmak gerekmektedir. Pc.net.tr sizin için bir çok yabancı kaynağı araştırmış ve birçok çözümü sizlere sunmuş vaziyettedir.

Donanımsal uyumluluk için son çıkar driverları indirip bilgisayarınıza kurmalısınız. Yeni çıkan driverları kurduğunuzda bilgisayarınızdaki donanımlar daha hızlı, daha uyumlu çalışacaktır. Bilgisayarınızdaki donanımlar için en uygun driver yazılımını bulmak her zaman kolay olmamaktadır. Bu site sayesinde tüm driver paketleri elinizin altındadır.

Okumaya devam et

Trending