Bizi takip edin

Mobil

Vivo IQOO Neo5, 10 Saniyede 100 Milyon Yuanlık Satış Yaptı

jack

Tarihinde

Abone Ol 
Vivo iQOO Neo5

Vivo IQOO Neo5 sadece 10 saniyede 100 milyonu yuanı aşan bir satış gerçekleştirdi. 2.499 RMB’den satışa sunulan Neo5 Snapdragon 870, 8/12 GB RAM ve 128/256 GB ile donatılmış bu model tüketiciler tarafından büyük beğeni topladı. Vivo IQOO Weibo üstünden yaptığı açıklamada yeni 5G modellerinin de geleceğine işaret verdi.

Vivo iQOO Neo5

Vivo iQOO Neo5

“5G performans öncüleri, Vivo iQOO yeni ürünler yakında çıkacak”

“Z” şeklindeki posterlerden bu yeni ürünün iQOO Z serisine ait olacağını tahmin etmek çokta zor değil.

Vivo iQOO’nun diğer popüler serisi olan iQOO Z serisinin ilk modeli olan iQOO Z1, Mayıs 2020’de piyasaya sürmüştü. 5G teknolojisi ile tüketicilerin sunulan Vivo IQOO Neo5 144 Hz’lik yüksek yenileme hızına sahip bir LCD ekran ekran ve dünyanın ilk MediaTek Dimensity 1000Plus amiral gemisi çipini kullandığını belirtmek isteriz.

Vivo iQOO Neo5

Vivo iQOO Neo5

Yorumları Görüntüle

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil

Çinli Telefon Üreticileri Dünya Liderliği Yolunda

yasemin

Tarihinde

China - America

Şubat ayı cep telefonu satış rakamlarına göre dünya sıralaması komple değişti. Çin‘in bir numaralı cep telefonu üreticisi olan Xiaomi, küresel cep telefonu pazar payını % 13′e çıkararak üçüncü sırada yerini aldı. %20’lik bir puanla Güney Koreli Samsung ilk sırada yer alırken, %17 ile Apple ikinci olabildi. 

Huawei performansı ile şaşırtarak % 4’lük puanla altıncı sıraya düştü. % 12 Puanla OPPO dördüncü sırada yer alırken, VIVO’da % 10’luk puanla beşinci sırada yerini aldı.

Huawei

Huawei

Büyük pazar payına sahip, eski akıllı cep telefonu üreticileri neden düşüşte?

Akıllı telefonlar ilk üretilmeye başlanıldığında, Çinli cep telefonu üreticilerinin pazar payları yok denecek kadar azdı. Apple ve Samsung ‘un cep telefonu pazar payları çok büyüktü. Fakat Huawei, Xiaomi, OPPO ve VIVO gibi cep telefonu üreticileri küresel cep telefonu pazarına girmeleriyle bütün dengeler değiştir. Hatta Huawei, kendi geliştirdiği Kirin işlemcisiyle, Apple ve Samsung ile işlemci pazarında da rekabet etmeye başladı.

Yakın bir geçmişte büyük pazar payına sahip Huawei, ilk beş sıralaması dışına çıkarak dikkatleri üzerine çekti. Tabiki bunun en büyük bilinen nedeni, Huawei telefonlarındaki Android ambargosu diyebiliriz. Çinli firmaların pazarda bu kadar etkili olması Amerikan şirketlerinin gözünü korkutuyor gibi. Ne dersiniz sanki Amerikan rüyası bitiyor.

Okumaya devam et

Mobil

TCL, Katlanır Ekran Yeni Tasarımı Ortaya Çıktı

yasemin

Tarihinde

TCL

Son yılların en popüler teknolojilerinden biri olan katlanır ekran tasarımının cep telefonlarında kullanılması birçok tüketicinin ilgisini çekmiştir. TCL markasının son zamanlarda, katlanabilir ekran ve kaydırmalı ekran tasarımının birleşimine sahip yeni bir cep telefonu üzerinde çalıştığı söyleniyor.

İnternette ortaya çıkan çizimlerinden, TCL cep telefonunun görünümünün günümüzde popüler olan katlanır ekranlı cep telefonundan oldukça farklı, açıldığında tablet şeklinde olduğu görülüyor. İş dünyası ve oyun meraklarının olukça ilgisini çekecek gibi gözüküyor.

TCL Yeni Tasarım Çizimi

TCL Yeni Tasarım Çizimi

TCL markasının bu yeni ürünü bir cep telefonunu bir tablet bilgisayara çevirerek bizlere daha eşsiz bir deneyim yaşatabilir. TCL‘nin kendi panel fabrikası Huaxing Optoelectronics sahip olması, katlanır ekran ve kaydırmalı ekran tasarımına telefonun büyük olasılıkla piyasaya sürebileceğini söyleyebiliriz.

Okumaya devam et

Mobil

Meizu Devri Sona mı Eriyor?

yasemin

Tarihinde

Meizu

Çin cep telefonu üretiminde 2012 ‘den bugüne hızla ilerleyerek akıllı üreticiler hızlı bir şekilde yükseldi ve çok sayıda mükemmel yerli akıllı telefon markaları ortaya çıkardı. Temsili isimler arasında Huawei, Xiaomi, OPPO ve VIVO gibi markaları sayabiliriz.

Ünlü pazar araştırma kuruluşu IDC‘nin yayınladığı verilere göre 2020 yılında Çin’in temsili 4 büyük markasının yerli akıllı telefonlardaki pazar payının % 85,4‘e ulaştığını açıkladı.

Başarı başarısızlıkla gelir ve refah düşüşle gelir.

İnsanlar Xiaomi‘ninbaşarılarını” alkışlarken, hiç kimse eski yerli cep telefonu devlerinin Gionee ve Coolpad gibi uçurumun kenarına adım attığını fark etmedi, bir zamanlar cep telefonu devi olan Meizu yavaş yavaş ölüyor mu?

İlk yerli akıllı telefonun doğuşu

2007 Yılında tüm dünyada büyük sansasyon yaratan ilk nesil iPhone‘un akıllı telefonları resmi olarak ortaya çıkmıştı. Meizu cep telefonunun kurucusu Huang Zhang da bu durumu fırsata çevirerek, kendini akıllı telefonların araştırma ve geliştirmesine adadı. 2009 yılında, Çin’deki ilk büyük ekranlı tam dokunmatik akıllı telefon Meizu M8 pazara girdi.

iPhone 1

iPhone 1

Meizu M8‘in piyasaya sürülmesinden iki ay sonra, satış hacmi 100.000 adede, 2016 yılında ise 22 milyon adet satışla zirveye ulaştı.

Satışlar düşüyor ve Meizu’nun dönemi sona mı eriyor?

Ürün araştırma ve geliştirme üzerine yoğunlaşan Meizu, maalesef yeni trendleri takip etmiyor, markayı reklam ve pazarlama yoluyla “paketlemiyor” du. Bu durumda bir çok kişinin gözünde “bireyselleşme” peşinde koşan bir markaydı. Meizu‘nun araştırma ve geliştirme döngüsünün diğer markalara göre daha uzun olması, birçok kişi üretim kapasitesiyle sorunları sorgulamaya başladı.

Maalesef trendleri takip etmediği için Meizu‘nun satışları 2017 yılından beri düşmekte. 2018 yılında yıllık satış hacmi ise sadece 9,48 milyon adete, bir önceki yıla göre % 46 düşüşle pazardaki payıda % 30 düştü. Pazar araştırma kuruluşu CINNO Research, Meizu’nun yıllık satışlarının 2020’nin etkisi nedeniyle, 1 ila 2 milyon adet arasında kalacağını tahmin ediyor.

Meizu devri geçti gibi görünüyor

Meizu, son yıllarda satışlardaki düşüşü nedeniyle sevkiyatlar için daha yüksek bir hedef belirledi ve ürünlerinin fiyatları da yükseldi. 2021‘de resmi olarak piyasaya sürülen Meizu 18 serisinin fiyat aralığı 4999 yuan ile 5999 yuan arasında değişiyor ancak pazarında talep görmüyor. Güçlü rakipler karşısında, Meizu’nun 2021’deki pazar payı sadece % 0,3‘te kaldı.

Meizu’nun geleceği nasıl gelişecek?

Meizu‘nun üretime daha fazla önem vermesi nedeniyle kalitesi eskisinden daha kötü hale geldi ve müşterilerinden şikayet alma oranları arttı. Neyse ki, şikayet sorununa önem vererek “21CN” tarafından yayınlanan verilere göre şikayet çözme oranı %80’in üzerine çıkarttı.

Meizu‘daki dalgalar durmadı, 2020 Aralık ayında, Red Star News Meizu’nun para kazanmak için cep telefonlarına Truva atları yerleştirdiği “siyah malzemeyi” ortaya çıkaran bir makale yayınladı. Meizu ön plana itildi ve herhangi bir yasadışı olaya karışmadığını açıklansada, insanların Meizu olan eğilimlerini de büyük ölçüde azalttı.

Okumaya devam et

Trending